Základní informace o Motoveterán Muzea u Horáků

Motoveterán Muzeum u Horáků vzniklo v roce 1997 v objektu chléva a stodoly mého otce. V roce 2003 jsme sbírku motocyklu přestěhovali do objektu bývalého hostince. Základ sbírky tvořila JAWA 350 OHVpo mém dědovi Františku Horákovi. Tento motocykl pochází přímo od motocyklového závodníka pana Antonína Vitvara. Jelikož na něm jezdil i můj otec Miroslav Horák a posléze i já je již v rukou třetí generace rodiny Horákových.

Nejen motocykly Jawa naleznete v naší sbírce

Po Jawě do sbírky následovaly další stroje. Ve sbírce jsou zastoupeny značky JAWA, ČZ, DKW, SIMSON, KREIDLER, MANET, MOTO GUZZI, BENELLI, MZ, KAWASAKI. Kromě opravdu starých veteránů z třicátých let jsme se nyní zaměřili na klasické motocykly ze sedmdesátých let. Momentálně se v našem muzeu nachází 90ks motocyklů, sbírka motorů a dalších předmětů.

Každoroční přírustky veteránů

Každoročně v našem muzeu přibudou další motocykly a sbírku obměňujeme i zapůjčením motocyklů od mých kamarádů.

Poděkování rodině, kamarádům, přátelům, známým

Hlavní zásluhou na vzniku muzea má celá rodina Horákových, ale tímto děkuji i mým přátelům a známým, kteří mi s muzeem pomáhali.

Snaha ukázat krásné stroje všem lidem

Celé naše muzeum je vedeno snahou ukázat krásné stroje všem lidem, které zajímá stará technika a um našich předků.

Kde naleznete Motoveterán Muzea u Horáků - Bříšťany

Bříštany 79, 508 01 Bříšťany - 5km od obce Hořice v Podkrkonoší

Více informací, mapku a jak se k nám dostanate naleznete v sekci Kontakt

Foto veterán muzea Bříšťany